top of page
nasi artyści

Barbara Pietrzak

skrzypce

     „Jestem osobą wiecznie uśmiechniętą. Kocham wyzwania i nie znoszę nudy. Uwielbiam podróże, zwłaszcza te – w nieznane. Jestem miłośniczką przyrody i aktywnie spędzam czas wolny, zimą jeżdżę na nartach, a w lecie konno. Muzyka towarzyszy mi na co dzień, uwielbiam występować na scenie. Emocje, które wtedy mi towarzyszą są nie do opisania. Czasami gra na skrzypcach jest dla mnie ucieczką od rzeczywistości. Oprócz samego koncertowania zajmuję się również przekazywaniem wiedzy i umiejętności najmłodszym. Dzielenie się miłością do sztuki daje mi ogromną satysfakcję i mnóstwo radości.” 
085-Silesian_Art_Factory.jpg
066-Silesian_Art_Factory.jpg

Malwina Tkaczyk

skrzypce/altówka

          „Jestem osobą niezwykle energiczną i rozmowną. Czasem moim bliskim ciężko nadążyć za moim tokiem myślenia, a w szczególności za prędkością wypowiadanych słów. Najczęściej na mojej twarzy gości uśmiech, a do wszelkich spraw staram się podchodzić pozytywnie. W życiu zawodowym szczególną uwagę przykładam do muzyki kameralnej. Granie zespołowe - duet, trio, kwartet czy orkiestra stanowią dla mnie swoistą artystyczną esencję. Poza muzyczną codziennością pasjonuje mnie literatura, a zwłaszcza historyczne zapiski i wspomnienia weteranów II Wojny Światowej. Uwielbiam podróże, a szczególnym zamiłowaniem darzę słoneczną Italię – od sztuki przez kuchnię, aż po zróżnicowane krajobrazy.” 

Daria Kasprzak

wiolonczela

„Jestem ślązaczką z urodzenia i zamiłowania. Kocham wszystko co związane ze Śląskiem: gwarę, tradycje, nawet mentalność ludzi, którzy są pracowici a dla swojej rodziny i przyjaciół zrobią wszystko. Właśnie z tymi cechami najbardziej się utożsamiam. Od dziecka łączę ze sobą dwie pasje: muzykę i teatr. Jeżeli mogę zrobić to na scenie, jestem przeszczęśliwa. W świecie muzyki fascynuję się kameralistyką, to właśnie ten typ twórczości pozwala mi najlepiej wyrażać siebie. Uwielbiam też śpiewać. W wolnym czasie biegam albo czytam, lubię smaczne jedzenie, dobre kino i jazdę samochodem. Generalnie kocham życie i niech tak zostanie!”
071-Silesian_Art_Factory.jpg
DSC_8008_edited.jpg

Weronika Gaida

Harfa

      „Słowo, które najlepiej oddaje to czym kieruję się w życiu to pasja. Pierwszą pasją jaką w sobie odkryłam była muzyka – zaczęło się od niezobowiązujących dziecięcych zabaw a skończyło na Akademii Muzycznej. W harfie kocham absolutnie wszystko – piękną barwę dźwięku, jej wygląd, kształty, zapach pudła rezonansowego oraz nawet to poczucie zmęczenia w dłoniach po kilku godzinach gry. Z drugiej strony, mój umysł, obok artystycznych uniesień, uwielbiał zanurzać się w rozwiązywaniu logicznych zagadek i matematycznych problemów. To zamiłowanie poprowadziło mnie w kierunku informatyki, którą również się zajmuję. Z bardziej przyziemnych rzeczy – uwielbiam lasy (spacerowo i rowerowo), gry planszowe i nie cierpię myć okien”

Michał Kozioł

saksofon

    „Jestem osobą, która nie potrafi dłużej niż chwilę wytrzymać w tym samym miejscu. Pewnie w dużej mierze z tego właśnie wynika jedno z moich hobby, jakim jest majsterkowanie. Mój samochód przechodzi kolejne modyfikacje praktycznie w każdej wolniej chwili. Interesuję się również nowymi technologiami, przykładam dużą wagę do jakości sprzętów jakimi się posługuję i wierzę, że udaje mi się przenosić tę jakość na muzykę, którą jest mi dane wykonywać. Od dziecka chciałem grać na saksofonie i tak naprawdę to, czym teraz zajmuję się zawodowo jest zwyczajnie spełnieniem moich marzeń z tamtych lat.”
037-Silesian_Art_Factory.jpg
Agata Misiewicz - flet.jpg

Agata Misiewicz

flet

      "Jestem osobą bardzo zdeterminowana i nie poddaje się w dążeniu do obranego celu. Gdy mam trochę wolnego czasu, chętnie spędzam go na pieszych wędrówkach. Co prawda z początku zawsze marudzę i wszystko mi przeszkadza, ale po osiągnięciu celu wszystkie troski znikają. Jestem dobrze zorganizowana i lubię mieć wszystko szczegółowo zaplanowane. Muzyka daje mi poczucie spokoju i harmonii oraz pozwala na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Gra na flecie umożliwiła mi zwiedzenie sporego kawałka świata podczas przeróżnych tras koncertowych. Moi znajomi wiedzą, że w każdej sytuacji mogą na mnie liczyć, ponieważ nigdy nie odmawiam im pomocy. Uważam, że każdy problem da się rozwiązać.”

Dariusz Tkaczyk

trąbka

„Jestem miłośnikiem motoryzacji, formuły 1 i boksu zawodowego. Należę do ludzi niezwykle upartych, co czasami jedynie wprawia moją żonę w stan delikatnego poirytowania, zaś zwykle znacznie ułatwia mi osiąganie wyznaczonych celów. Na co dzień mogę sprawiać wrażenie człowieka podchodzącego do życia w sposób bardzo chłodny i analityczny, natomiast gdy tylko wchodzę na scenę, moja emocjonalna strona staje się tą dominującą. Kocham łamać schematy i polegać na własnej kreatywności. Raczej niechętnie mówię o sobie a muzyka pozwala mi wyrazić to, co usta zwykle chciałyby przemilczeć.”
047-Silesian_Art_Factory.jpg
bottom of page